UEFA Kulüpler Sıralaması – Takım Sıralamaları (2026)

» » UEFA Kulüpler Sıralaması – Takım Sıralamaları (2026)

UEFA takım katsayıları ve sıralamaları

Tüm sezonları görmek için tabloyu yana kaydırın →

SıraTakım AdıÜlke22/2323/2424/2525/2626/27Toplam PuanKatsayı
1Bayern MünchenALM27.0028.0027.2539.259.00130.500130.500
2ArsenalİNG17.0022.0036.0044.0010.00129.000129.000
3Paris Saint-GermainFRA19.0023.0033.5037.5012.00125.000125.000
4Real MadridİSP29.0034.0024.5027.0010.00124.500124.500
5InternazionaleİTA29.0020.0040.2519.756.00115.000115.000
6LiverpoolİNG19.0020.0029.5028.5012.00109.000109.000
7Manchester CityİNG33.0028.0014.7522.7510.00108.500108.500
8FC BarcelonaİSP9.0023.0036.2530.0010.00108.250108.250
9Borussia DortmundALM18.0029.0027.7516.0010.00100.750100.750
10Bayer LeverkusenALM19.0029.0023.2519.754.0095.00095.000
11Atlético MadridİSP8.0024.0026.5027.259.0094.75094.750
12Aston VillaİNG–17.0030.2535.7510.0093.00093.000
13AS RomaİTA22.0021.0014.5017.259.0083.75083.750
14Sporting CP LisbonPOR14.0012.0014.5027.5010.0078.00078.000
15Tottenham HotspurİNG18.00–32.2526.75–77.00077.000
16FC PortoPOR18.0019.009.7524.006.0076.75076.750
17Club BruggeBEL17.0021.0015.7514.508.0076.25076.250
17FiorentinaİTA20.0022.0020.0014.25–76.25076.250
19ChelseaİNG21.00–30.0023.25–74.25074.250
20BenficaPOR25.0014.0018.7512.254.0074.00074.000
21Real BetisİSP16.006.0019.2522.2510.0073.50073.500
22AtalantaİTA–28.0021.0019.002.5070.50070.500
23PSV EindhovenHOL11.0017.0021.2512.009.0070.25070.250
24Manchester UnitedİNG19.007.0032.50–8.0066.50066.500
25NapoliİTA25.0017.00–12.008.0062.00062.000
25AC MilanİTA24.0016.0019.00–3.0062.00062.000
27FenerbahçeTÜR17.0014.0011.2510.508.0060.75060.750
28Shakhtar DonetskUKR11.0010.0011.0018.259.0059.25059.250
29SC FreiburgALM15.0013.00–28.502.5059.00059.000
30Olympiakos PiraeusYUN3.0017.0018.5015.754.0058.25058.250
31Lille OSCFRA–17.0024.0010.756.0057.75057.750
32Bodø/GlimtNOR3.008.0021.0017.008.0057.00057.000
33JuventusİTA17.00–16.2519.004.0056.25056.250
34FeyenoordHOL17.008.0018.004.008.0055.00055.000
34Eintracht FrankfurtALM16.007.0023.009.00–55.00055.000
36AZ AlkmaarHOL19.004.0012.5014.383.0052.87552.875
37FerencvárosMAC12.009.0010.0017.254.0052.25052.250
38RB LeipzigALM18.0018.008.00–8.0052.00052.000
39Viktoria PlzenÇEK4.0017.0013.2513.753.0051.00051.000
39Union Saint-GilloiseBEL19.008.009.0012.003.0051.00051.000
39Real SociedadİSP16.0018.0014.00–3.0051.00051.000
42Sporting BragaPOR7.007.007.0026.752.5050.25050.250
43LazioİTA6.0018.0026.00––50.00050.000
44Olympique LyonFRA––22.7522.004.0048.75048.750
45West Ham UnitedİNG29.0019.00–––48.00048.000
46GalatasarayTÜR–8.0012.7517.756.0044.50044.500
47FC KøbenhavnDAN7.0015.007.3812.002.5043.87543.875
48FC MidtjyllandDAN8.002.509.2521.502.5043.75043.750
49AS MonacoFRA9.00–17.0015.002.5043.50043.500
50VillarrealİSP12.0016.00–7.008.0043.00043.000
51Glasgow RangersİSK4.0014.0019.253.002.5042.75042.750
52Slavia PrahaÇEK6.0015.004.009.007.0041.00041.000
52Olympique MarseilleFRA8.0018.00–12.003.0041.00041.000
52CelticİSK6.007.0016.009.003.0041.00041.000
55Dinamo ZagrebHIR7.009.0014.007.503.0040.50040.500
56AjaxHOL8.005.0013.2510.002.5038.75038.750
56Athletic BilbaoİSP––26.7512.00–38.75038.750
58VfB StuttgartALM––13.0014.5011.0038.50038.500
59PAOK ThessalonikiYUN1.5015.007.7511.002.5037.75037.750
60Sparta PrahaÇEK1.5010.009.0012.753.0036.25036.250
60Qarabag FKAZE6.0011.003.0013.752.5036.25036.250
62Slovan BratislavaSVK12.008.006.004.006.0036.00036.000
63Red Star BelgradeSIR4.005.0010.0012.502.5034.00034.000
64Djurgårdens IFİSÇ13.001.5017.50––32.00032.000
65PanathinaikosYUN2.003.0011.0013.252.5031.75031.750
66AnderlechtBEL12.00–13.752.503.0031.25031.250
67FC SalzburgAVU9.007.008.004.003.0031.00031.000
68BolognaİTA––11.0019.75–30.75030.750
69AEK AthensYUN–3.002.0017.508.0030.50030.500
69AA GentBEL11.0010.007.00–2.5030.50030.500
71Lech PoznanPOL14.002.00–11.253.0030.25030.250
72Newcastle UnitedİNG–8.00–21.75–29.75029.750
73Legia WarsawPOL–9.0015.504.00–28.50028.500
74Rapid WienAVU2.502.5018.252.502.5028.25028.250
75Sturm GrazAVU6.004.0010.005.003.0028.00028.000
76Ludogorets RazgradBUL5.009.004.007.751.5027.25027.250
77SevillaİSP21.006.00–––27.00027.000
78Pafos FCKIB––11.1213.002.5026.62526.625
79NK CeljeSLO–2.509.5011.003.0026.00026.000
79Maccabi Tel-AvivİSR2.5014.004.003.002.5026.00026.000
81FCSBROM2.502.0014.505.001.5025.50025.500
82Jagiellonia BialystokPOL––14.008.003.0025.00025.000
82Racing GenkBEL–7.00–18.00–25.00025.000
84Crystal PalaceİNG–––21.883.0024.87524.875
85Stade RennaisFRA11.0010.00––3.0024.00024.000
86FC LuganoİSV2.003.0014.252.002.5023.75023.750
87Nottingham ForestİNG–––23.00–23.00023.000
88FC BaselİSV17.001.50–4.00–22.50022.500
89Raków CzestochowaPOL2.503.00–14.252.5022.25022.250
90Rayo VallecanoİSP–––22.00–22.00022.000
91AEK LarnacaKIB4.002.001.5012.751.5021.75021.750
92RC StrasbourgFRA–––21.50–21.50021.500
92Young BoysİSV2.507.006.006.00–21.50021.500
94Omonia NicosiaKIB3.002.005.386.884.0021.25021.250
95AFC BournemouthİNG––––4.004.00021.114*
95Sunderland AFCİNG––––4.004.00021.114*
95Brighton & Hove AlbionİNG–16.00––2.5018.50021.114*
98İstanbul BaşakşehirTÜR12.00–5.002.501.5021.00021.000
99RC LensFRA–10.002.50–8.0020.50020.500
100OGC NiceFRA14.00–3.003.00–20.00020.000
101Molde FKNOR5.007.007.75––19.75019.750
102Shamrock RoversİRL2.501.509.883.002.5019.37519.375
103Celta de VigoİSP–––16.253.0019.25019.250
104Vitória GuimarãesPOR2.001.5015.25––18.75018.750
105NK RijekaHIR1.502.502.509.622.5018.62518.625
106Como 1907İTA––––8.008.00018.003*
107Union BerlinALM12.006.00–––18.00018.000
108Partizan BelgradeSIR8.002.502.502.002.5017.50017.500
108FSV Mainz 05ALM–––17.50–17.50017.500
110GetafeİSP––––2.502.50016.973*
110Girona FCİSP––8.00––8.00016.973*
110OsasunaİSP–2.50–––2.50016.973*
113Stade BrestoisFRA––16.75––16.75016.750
1141899 HoffenheimALM––7.00–3.0010.00016.651*
1141.FC HeidenheimALM––8.12––8.12016.651*
1141.FC KölnALM6.00––––6.00016.651*
117CFR ClujROM8.001.502.502.502.0016.50016.500
118Olimpija LjubljanaSLO1.504.008.382.50–16.37516.375
119FC Twente EnschedeHOL2.502.508.50–2.5016.00016.000
120BeşiktaşTÜR–3.006.002.504.0015.50015.500
121SK Brann BergenNOR–2.502.507.252.5014.75014.750
121Zrinjski MostarBOS2.503.002.505.251.5014.75014.750
121APOEL NicosiaKIB2.502.509.75––14.75014.750
124FC DritaKOS1.501.502.506.622.5014.62514.625
125Hapoel Beer-ShevaİSR6.002.002.001.503.0014.50014.500
125Dynamo KyivUKR3.002.503.004.002.0014.50014.500
125Maccabi HaifaİSR6.005.001.502.00–14.50014.500
128Vikingur ReykjavikİZL2.001.006.752.002.5014.25014.250
129Borac Banja LukaBOS1.001.508.121.002.5014.12514.125
130Toulouse FCFRA–10.00–––10.00014.116*
130FC NantesFRA8.00––––8.00014.116*
132Sabah FKAZE–2.002.002.008.0014.00014.000
132KuPS KuopioFİN2.001.501.506.502.5014.00014.000
132Hearts FCİSK4.002.505.00–2.5014.00014.000
135Lincoln Red ImpsCEB1.502.002.505.002.5013.50013.500
136União TorreensePOR––––3.003.00013.310*
136CD Santa ClaraPOR–––2.50–2.50013.310*
136FC AroucaPOR–2.00–––2.00013.310*
136Gil VicentePOR2.50––––2.50013.310*
140Sheriff TiraspolMOL4.003.002.002.002.0013.00013.000
141Cercle BruggeBEL––12.75––12.75012.750
142RFS RigaLET2.501.504.002.502.0012.50012.500
143Sint-TruidenBEL––––2.502.50012.170*
143CharleroiBEL–––1.50–1.50012.170*
143Royal AntwerpBEL2.506.00–––8.50012.170*
146LASKAVU–3.003.00–6.0012.00012.000
146KI KlaksvikFAR2.003.002.502.002.5012.00012.000
146HJK HelsinkiFİN3.002.503.001.502.0012.00012.000
146SC Dnipro-1UKR8.002.501.50––12.00012.000
150FC NoahERM––3.006.752.0011.75011.750
151Viking StavangerNOR2.50––2.007.0011.50011.500
151Universitatea CraiovaROM2.50–1.505.002.5011.50011.500
151Zalgiris VilniusLİT4.002.501.501.502.0011.50011.500
151FC BallkaniKOS3.003.002.002.001.5011.50011.500
151Pyunik YerevanERM4.002.002.501.501.5011.50011.500
151FK AstanaKAZ1.503.004.002.001.0011.50011.500
157Shkendija TetovoMAK2.001.001.005.382.0011.37511.375
158SamsunsporTÜR–––11.12–11.12511.125
159Kairat AlmatyKAZ1.50––7.002.5011.00011.000
159Hajduk SplitHIR2.502.002.002.002.5011.00011.000
159TrabzonsporTÜR6.00–2.50–2.5011.00011.000
159Servette FC GenèveİSV–6.002.502.50–11.00011.000
163NEC NijmegenHOL––––3.003.00010.812*
163Go Ahead EaglesHOL––1.505.00–6.50010.812*
163FC UtrechtHOL–––3.00–3.00010.812*
166Riga FCLET2.002.001.502.502.5010.50010.500
166Austria WienAVU2.502.001.502.002.5010.50010.500
168Adana DemirsporTÜR–2.50–––2.50010.255*
168SivassporTÜR10.00––––10.00010.255*
168KonyasporTÜR2.00––––2.00010.255*
171Levski SofiaBUL2.002.50–2.503.0010.00010.000
171Ararat-ArmeniaERM1.501.502.002.003.0010.00010.000
171Spartak TrnavaSVK2.002.502.002.001.5010.00010.000
171Lausanne SportsİSV–––10.00–10.00010.000
171BreidablikİZL2.002.501.504.00–10.00010.000
171Malmö FFİSÇ3.00–4.003.00–10.00010.000
177Larne FCKİR1.001.502.502.002.509.5009.500
177FC NordsjællandDAN–7.00––2.509.5009.500
177Hamrun SpartansMLT2.502.001.502.501.009.5009.500
180OFI HeraklionYUN––––3.003.0009.162*
180Aris ThessalonikiYUN2.002.00–1.50–5.5009.162*
182FK JablonecÇEK––––2.502.5009.105*
182Górnik ZabrzePOL––––2.502.5009.105*
182Hradec KraloveÇEK––––2.502.5009.105*
182GKS KatowicePOL––––2.002.0009.105*
182Sigma OlomoucÇEK–––6.62–6.6209.105*
182Baník OstravaÇEK––2.002.50–4.5009.105*
182Mladá BoleslavÇEK––4.00––4.0009.105*
182Wisla KrakówPOL––2.50––2.5009.105*
182Slask WroclawPOL––2.00––2.0009.105*
182Pogon SzczecinPOL1.502.00–––3.5009.105*
182Bohemians PrahaÇEK–1.50–––1.5009.105*
1821.FC SlováckoÇEK4.00––––4.0009.105*
182Lechia GdanskPOL1.50––––1.5009.105*
195FC VaduzLİH2.501.001.502.002.009.0009.000
195Petrocub HîncestiMOL2.001.502.501.501.509.0009.000
197Inter Club d'EscaldesAND1.501.501.501.502.508.5008.500
197Dinamo MinskBLR1.501.002.501.502.008.5008.500
197Paide LinnameeskondEST2.001.002.001.502.008.5008.500
197The New SaintsGAL1.501.502.501.501.508.5008.500
197Linfield BelfastKİR2.501.501.002.501.008.5008.500
197BK HäckenİSÇ–3.002.503.00–8.5008.500
197NK MariborSLO2.502.002.501.50–8.5008.500
197IF ElfsborgİSÇ1.50–7.00––8.5008.500
205TSC Backa TopolaSIR–3.005.12––8.1258.125
206Flora TallinnEST1.002.002.001.002.008.0008.000
206Tobol KustanaiKAZ2.002.501.50–2.008.0008.000
206Silkeborg IFDAN4.00–2.002.00–8.0008.000
209Lillestrøm SKNOR2.00–––3.005.0007.962*
209Tromsø ILNOR––2.00–2.504.5007.962*
209Rosenborg BKNOR–2.00–2.50–4.5007.962*
209Fredrikstad FKNOR–––2.50–2.5007.962*
213AGF AarhusDAN–1.50––2.504.0007.861*
213Brøndby IFDAN2.00–2.002.50–6.5007.861*
213Viborg FFDAN2.50––––2.5007.861*
216HibernianİSK–2.50–2.502.507.5007.500
216Iberia 1999GÜR1.50–2.001.502.507.5007.500
216Levadia TallinnEST1.501.001.502.001.507.5007.500
216Differdange 03LÜK1.001.501.502.501.007.5007.500
216AberdeenİSK–5.00–2.50–7.5007.500
216St. Patrick's AthleticİRL2.001.002.502.00–7.5007.500
222Apollon LimassolKIB5.00–––2.007.0007.038*
222Aris LimassolKIB1.503.00–2.00–6.5007.038*
224Egnatia RrogozhinëARN–1.001.502.002.507.0007.000
224Kauno ZalgirisLİT1.001.50–2.002.507.0007.000
224Zira FKAZE1.50–2.501.501.507.0007.000
224Milsami OrheiMOL1.501.001.502.001.007.0007.000
224VíkingurFAR1.501.001.502.001.007.0007.000
224Zorya LuhanskUKR2.005.00–––7.0007.000
230FC Sankt GallenİSV––4.00–2.506.5006.500
230CSKA SofiaBUL2.501.50––2.506.5006.500
230FK AudaLET–1.502.001.002.006.5006.500
230DAC Dunajska StredaSVK2.001.001.50–2.006.5006.500
230HB TorshavnFAR1.001.001.501.501.506.5006.500
230Atlètic Club d'EscaldesAND1.001.501.001.501.506.5006.500
230FK PanevezysLİT1.001.502.50–1.506.5006.500
230F91 DudelangeLÜK2.501.501.501.00–6.5006.500
238FC ThunİSV––––2.502.5006.140*
238FC SionİSV––––2.502.5006.140*
238FC ZürichİSV3.00–2.00––5.0006.140*
238FC LuzernİSV–2.00–––2.0006.140*
242ShelbourneİRL––1.502.502.006.0006.000
242Paksi FCMAC––2.502.001.506.0006.000
242Zimbru ChisinauMOL–1.501.501.501.506.0006.000
242Dila GoriGÜR1.002.00–1.501.506.0006.000
242Sutjeska NiksicMON1.501.50–1.501.506.0006.000
242Vllaznia ShkodërARN1.501.001.001.501.006.0006.000
242La FioritaSMR1.501.001.501.001.006.0006.000
242Neman GrodnoBLR–2.001.502.50–6.0006.000
242Buducnost PodgoricaMON1.501.501.501.50–6.0006.000
242Partizani TiranaARN1.002.501.501.00–6.0006.000
252ETO GyörMAC–––2.502.004.5005.662*
252DVSC DebrecenMAC–2.00––2.004.0005.662*
252Puskás AkadémiaMAC1.50–2.501.50–5.5005.662*
252FC FehérvárMAC2.50–2.00––4.5005.662*
252Kecskeméti TEMAC–1.50–––1.5005.662*
252Zalaegerszegi TEMAC–1.50–––1.5005.662*
252Kisvárda FCMAC2.00––––2.0005.662*
259Wolfsberger ACAVU2.50––2.50–5.0005.650*
260Hammarby IFİSÇ–1.50–2.002.005.5005.500
260Beitar JerusalemİSR–1.50–2.002.005.5005.500
260Ilves TampereFİN––2.001.502.005.5005.500
260CSKA 1948 SofiaBUL–1.502.00–2.005.5005.500
260Polissya ZhytomyrUKR––1.502.501.505.5005.500
260FlorianaMLT1.00–1.501.501.505.5005.500
260Derry CityİRL1.002.001.00–1.505.5005.500
260BATE BorisovBLR1.502.50––1.505.5005.500
260Neftchi BakuAZE2.002.00––1.505.5005.500
260Decic TuziMON1.00–2.001.501.005.5005.500
260Torpedo KutaisiGÜR–1.501.501.501.005.5005.500
260NK OsijekHIR1.502.002.00––5.5005.500
272NK VarazdinHIR–––1.501.503.0005.381*
273MotherwellİSK1.50–––2.504.0005.290*
273Dundee UnitedİSK2.00––2.00–4.0005.290*
273KilmarnockİSK––2.50––2.5005.290*
273St. MirrenİSK––2.00––2.0005.290*
277Mjällby AIFİSÇ––––2.502.5005.250*
277IFK GöteborgİSÇ––––2.002.0005.250*
277GAIS GöteborgİSÇ––––1.501.5005.250*
277AIK StockholmİSÇ2.50––2.00–4.5005.250*
277Kalmar FFİSÇ–1.50–––1.5005.250*
282Universitatea ClujROM–––1.501.503.0005.025*
282Corvinul HunedoaraROM––2.00––2.0005.025*
282Sepsi OSKROM2.002.50–––4.5005.025*
282Farul ConstantaROM–2.50–––2.5005.025*
286Dinamo TiranaARN–––2.502.505.0005.000
286Valur ReykjavikİZL––1.501.502.005.0005.000
286FC Santa ColomaAND–2.00–1.501.505.0005.000
286Vojvodina Novi SadSIR–1.502.00–1.505.0005.000
286Dinamo TbilisiGÜR1.001.501.00–1.505.0005.000
286AC VirtusSMR––1.502.501.005.0005.000
286FK SarajevoBOS–1.001.501.501.005.0005.000
286St Joseph's FCCEB1.50–1.001.501.005.0005.000
286B36 TorshavnFAR2.002.001.00––5.0005.000
295LNZ CherkasyUKR––––1.501.5004.967*
295FC OleksandriyaUKR–––1.50–1.5004.967*
295Kryvbas Kryviy RihUKR––2.50––2.5004.967*
295Vorskla PoltavaUKR1.501.50–––3.0004.967*
299Araz NakhchivanAZE–––2.00–2.0004.837*
299Sumgayit FKAZE––1.50––1.5004.837*
299Gabala FKAZE1.501.50–––3.0004.837*
302Hapoel Tel-AvivİSR––––2.502.5004.825*
302Maccabi Petah-TikvaİSR––2.00––2.0004.825*
302Maccabi NetanyaİSR1.50––––1.5004.825*
305NK KoperSLO1.50––1.501.504.5004.568*
305NK BravoSLO––1.50–1.503.0004.568*
305NK AluminijSLO––––1.501.5004.568*
305NK DomzaleSLO–1.00–––1.0004.568*
305Mura Murska SobotaSLO1.50––––1.5004.568*
310Tre FioriSMR1.50––1.002.004.5004.500
310MSK ZilinaSVK–1.50–1.501.504.5004.500
310FK AktobeKAZ–2.001.001.50–4.5004.500
310Ordabasy ShymkentKAZ–1.502.001.00–4.5004.500
310FCB MagpiesCEB1.001.001.501.00–4.5004.500
310Cukaricki BelgradeSIR2.002.50–––4.5004.500
316FC KosiceSVK–––1.50–1.5004.475*
316MFK RuzomberokSVK1.50–2.50––4.0004.475*
318Arda KardzhaliBUL–––2.50–2.5004.162*
318Cherno More VarnaBUL––1.501.50–3.0004.162*
318Botev PlovdivBUL1.50–2.00––3.5004.162*
321UNA StrassenLÜK––1.001.501.504.0004.000
321FK LiepajaLET1.50–1.00–1.504.0004.000
321Velez MostarBOS1.50–1.00–1.504.0004.000
321Alashkert FCERM1.001.50––1.504.0004.000
321Torpedo ZhodinoBLR–1.501.001.50–4.0004.000
321Urartu FCERM–1.501.501.00–4.0004.000
321FC StrugaMAK–2.501.50––4.0004.000
321Dinamo BatumiGÜR1.501.001.50––4.0004.000
321KF TiranaARN1.501.501.00––4.0004.000
321Crusaders BelfastKİR1.501.501.00––4.0004.000
321Gzira UnitedMLT2.002.00–––4.0004.000
321FK ShkupiMAK2.501.50–––4.0004.000
333Zeleznicar PancevoSIR––––1.501.5003.650*
333Radnicki 1923SIR––1.501.50–3.0003.650*
333Novi PazarSIR–––1.50–1.5003.650*
333Radnicki NisSIR1.50––––1.5003.650*
337Inter TurkuFİN1.00–––2.503.5003.500
337KF MalishevaKOS––1.001.001.503.5003.500
337KA AkureyriİZL–2.00–1.50–3.5003.500
337Hibernians FCMLT2.00––1.50–3.5003.500
337CliftonvilleKİR1.00–1.501.00–3.5003.500
337UE Santa ColomaAND1.00–2.50––3.5003.500
337Tre PenneSMR1.001.501.00––3.5003.500
337Valmieras FKLET1.502.00–––3.5003.500
345Stjarnan FCİZL––1.50–1.503.0003.404*
345IF VestriİZL––––1.501.5003.404*
345KR ReykjavikİZL1.00––––1.0003.404*
348Bohemians DublinİRL––––2.002.0003.268*
348DundalkİRL–1.50–––1.5003.268*
348Sligo RoversİRL2.00––––2.0003.268*
351Ararat YerevanERM1.00––––1.0003.162*
352NSI RunavikFAR–––1.002.003.0003.000
352Vardar SkopjeMAK–––1.501.503.0003.000
352Kalju NommeEST–––1.501.503.0003.000
352KF DukagjiniKOS–1.50––1.503.0003.000
352FC HegelmannLİT–1.00–1.001.003.0003.000
352PenybontGAL–1.00–1.001.003.0003.000
352Mornar BarMON––2.00–1.003.0003.000
352Connah's QuayGAL–1.001.00–1.003.0003.000
352Europa FCCEB1.001.00––1.003.0003.000
352Progrès NiederkornLÜK–1.501.50––3.0003.000
362BFC DaugavpilsLET–––1.00–1.0002.825*
363FC PrishtinaKOS–––1.50–1.5002.806*
363KF LlapiKOS1.00–1.50––2.5002.806*
363SC GjilaniKOS1.001.00–––2.0002.806*
366Zeljeznicar SarajevoBOS–1.50–1.00–2.5002.793*
366Tuzla CityBOS1.50––––1.5002.793*
368SJK SeinäjokiFİN1.50––1.00–2.5002.725*
368VPS VaasaFİN––1.00––1.0002.725*
368Haka ValkeakoskiFİN–1.00–––1.0002.725*
368Honka EspooFİN–1.00–––1.0002.725*
372FK YelimayKAZ––––1.001.0002.525*
372FK KyzylzharKAZ2.00––––2.0002.525*
374Caernarfon TownGAL––1.50–1.002.5002.500
374Haverfordwest CountyGAL–1.50–1.00–2.5002.500
374Racing Union LuxembourgLÜK1.50––1.00–2.5002.500
374Makedonija GjPMAK1.501.00–––2.5002.500
378Sfântul GheorgheMOL1.00––––1.0002.050*
379ML VitebskBLR––––2.002.0002.000
379Sileks KratovoMAK–––1.001.002.0002.000
379MarsaxlokkMLT––1.00–1.002.0002.000
379GlentoranKİR–1.00––1.002.0002.000
379BirkirkaraMLT–1.00–1.00–2.0002.000
379Bala TownGAL1.00–1.00––2.0002.000
379Swift HesperangeLÜK–2.00–––2.0002.000
379Shakhtior SaligorskBLR2.00––––2.0002.000
387AF ElbasaniARN––––1.001.0001.850*
387KF LaçiARN1.50––––1.5001.850*
389Rabotnicki SkopjeMAK–––1.00–1.0001.793*
389Tikves KavadarciMAK––1.00––1.0001.793*
389Akademija PandevMAK1.00––––1.0001.793*
392Dynamo BrestBLR–––1.00–1.0001.741*
392Isloch Minsk RaionBLR––1.00––1.0001.741*
392FC GomelBLR1.50––––1.5001.741*
395Banga GargzdaiLİT–––1.50–1.5001.625*
395Transinvest VilniusLİT––1.50––1.5001.625*
395FA SiauliaiLİT––1.00––1.0001.625*
395Suduva MarijampoleLİT1.50––––1.5001.625*
399Valletta FCMLT––––1.501.5001.525*
399Sliema WanderersMLT––1.50––1.5001.525*
399Balzan FCMLT–1.50–––1.5001.525*
402ColeraineKİR––––1.501.5001.500
402Atert BissenLÜK––––1.501.5001.500
402Dungannon SwiftsKİR–––1.50–1.5001.500
402Spaeri TbilisiGÜR–––1.50–1.5001.500
402NewtownGAL1.50––––1.5001.500
407Kalev TallinnEST––1.00––1.0001.408*
407Trans NarvaEST–1.00–––1.0001.408*
409US Mondorf-les-BainsLÜK––––1.001.0001.250*
409CS Fola EschLÜK1.00––––1.0001.250*
411OFK PetrovacMON––––1.001.0001.166*
411Arsenal TivatMON–1.00–––1.0001.166*
411Iskra DanilovgradMON1.00––––1.0001.166*
414CosmosSMR–1.00–––1.0001.000

* UEFA kuralına göre, son 5 sezonda topladığı puan ülkesinin katsayısının %20'sinden düşük kalan kulüpler bu %20'lik değeri alır. Sıralama Katsayı sütununa göre yapılır; bu yüzden az puan toplamış bir kulüp, daha çok puan toplamış bir kulübün üstünde yer alabilir. Eşit katsayıya sahip kulüpler aynı sırayı paylaşır.

Son Güncelleme: 21 Ekim 2026, 03:00

UEFA Kulüp Sıralaması Nedir?

UEFA kulüp sıralaması, kulüplerin son 5 sezonda UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’ndeki performansını ölçer ve kura çekimlerindeki torbalarını ve takımların seri başı olma durumlarını belirlemede kullanılır.



UEFA Takım Sıralaması Neye Göre Hesaplanır?

Takımın son 5 sezondaki başarısı dikkate alınarak hesaplanır. Lig etapları ve sonraki turlarda alınan her galibiyet için 2 puan, beraberlik için de 1 puan alınır. Lig etapları sonrasındaki turlarda ek bonus puanlar alınır ve bunlar her sezon toplanıp o takımın hanesine yazılır.

Ayrıca takımın o sezon topladığı puan, ülke puanının son 5 sezonluk puanının %20’si ile karşılaştırılır ve hangi puan daha yüksekse o puan kulübün sezonluk katsayısı olarak yazılır.

Kulüp Katsayısı Eşitse Ne Olur?

Takımların son 5 sezonluk kulüp puanları eşit olursa şunlara bakılır:

  1. Son sezondaki takım katsayıları,
  2. Eşit olmadıkları bir önceki sezondaki takım katsayıları,
  3. Kulüplerin ülke katsayısı,
  4. Takımların kendi liglerindeki sırası.

Örneğin Bodø/Glimt ile E. Frankfurt’un 5 sezonluk toplamı 55.000 puanla eşit olsun. Son sezona bakıldığında Bodø/Glimt 6.00 puan toplamışken Frankfurt Avrupa kupalarında yer almadığı için 0 puanda. Bu nedenle Bodø/Glimt üst sırada yer alır.




Ön Eleme Turlarındaki Galibiyet ya da Beraberlik Takım Sıralamasını Etkiliyor mu?

Hayır, ön eleme turlarında alınan galibiyet ya da beraberlikler bir takımın bireysel kulüp sıralamasını (katsayısını) doğrudan etkilemez. Sadece lig aşamasına kalamayan kulüpler elendikleri tura göre sabit bir puan alır. Elenen takım yalnızca ulaştığı en son turun karşılık puanını alır yani her turdan sonra puanlar toplanmaz.

Elenilen TurKulüp Katsayısına Eklenecek Puan
1. ön eleme1.00
2. ön eleme1.50
3. ön eleme2.00
Play-off turu2.50

Garanti Minimum Puan

Avrupa Ligi lig aşamasını tamamlayan her kulüp en az 3 puan, Konferans Ligi’nde ise en az 2,5 puan garantiler. Takım bu rakamın altında puan toplasa bile katsayısına taban değer yazılır. Taban, toplanan puanın üzerine eklenmez, onun yerine geçer. Örneğin Avrupa Ligi’nde 8 müsabaka oynayıp 1 beraberlik alan bir kulüp 1 puan toplamıştır, fakat katsayısına 1 değil 3 puan yazılır.

Garanti olarak verilen bu minimum puanlar ülke puanına dahil edilmez, sadece kendi katsayısına bu puan dahil edildiği için torbalardaki yerini korumasına bu puan az da olsa etkili olur. Şampiyonlar Ligi’nde zaten lig katılım bonusu verildiği için orada böyle bir minimum puan yok.

Kulüp Sıralaması ile Ülke Sıralaması Arasındaki Fark Nedir?

Kulüp sıralaması, kulübün son beş yıllık performansını belirler ve kura çekimlerindeki torba yerleşimini etkiler. UEFA ülke sıralaması ise ülkenin tüm takımlarının performansını ölçer ve o ülkenin Avrupa’ya göndereceği takım sayısı ile ön eleme turlarını belirler.

Türk Takımlarının UEFA Sıralamasındaki Durumu Nedir?

Tüm sezonları görmek için tabloyu yana kaydırın →

SıraTakım Adı22/2323/2424/2525/2626/27Toplam PuanKatsayı
27Fenerbahçe17.0014.0011.2510.508.0060.75060.750
46Galatasaray–8.0012.7517.756.0044.50044.500
98İstanbul Başakşehir12.00–5.002.501.5021.00021.000
120Beşiktaş–3.006.002.504.0015.50015.500
158Samsunspor–––11.12–11.12511.125
159Trabzonspor6.00–2.50–2.5011.00011.000
168Adana Demirspor–2.50–––2.50010.255*
168Sivasspor10.00––––10.00010.255*
168Konyaspor2.00––––2.00010.255*

* UEFA kuralına göre, son 5 sezonda topladığı puan ülkesinin katsayısının %20'sinden düşük kalan kulüpler bu %20'lik değeri alır. Sıralama Katsayı sütununa göre yapılır; bu yüzden az puan toplamış bir kulüp, daha çok puan toplamış bir kulübün üstünde yer alabilir. Eşit katsayıya sahip kulüpler aynı sırayı paylaşır.

Sıra sütunu, kulübün Avrupa genelindeki UEFA kulüp sıralamasındaki yerini gösterir.

Son Güncelleme: 21 Ekim 2026, 03:00

Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, Güneydoğu Asya'yı gezen seyahat yazarıdır. Zeo'da SEO Director pozisyonunda çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :)
Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, Güneydoğu Asya'yı gezen seyahat yazarıdır. Zeo'da SEO Director pozisyonunda çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :)

4 Replies to “UEFA Kulüpler Sıralaması – Takım Sıralamaları (2026)”

  1. İyi akşamlar, Galatasarayımızın 2026-2027 sezonu için 6.00 puanı gözüküyor.Bu puan nereden geliyor? Teşekkür ederim.

    1. İyi akşamlar Serdar, Galatasaray Şampiyonlar Ligi Lig etabına doğrudan katıldığı için 6 bonus puan almaktadır. Fenerbahçe’de kalırsa 6 puan da alacak gibi düşünebilirsin. O yüzden direkt katılım çok değerli.

  2. 25.11.2025 ve saat 23:45 itibari ile mesela Bayern Münih 4 galibiyete sahip ve 8 puanı olmalı ama sıralamada 14 puan gözüküyor.Böyle çok örnek var sıralamalarda.İyi akşamlar.

    1. Selam Serdar, veriler sürekli güncel halde. Sen sanırım ülke puanındaki galibiyet puanı (2 puan) ile kulüp puanları arasındaki hesabı karıştırdın. Veriler doğrudur, API ile geliyor zaten 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir