Samet Özsüleyman Kimdir?

Samet ÖZSÜLEYMAN

SEO Uzmanı Samet Özsüleyman

Meslek:SEO Analyst
Çalıştığı KurumZEO Agency
Okulu:Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, İstatistik Bölümü
Doğum Yeri ve TarihiSamsun, Türkiye (Ocak, 1993)

Samet Özsüleyman (d. Ocak 1993, Samsun), ulusal ve uluslararası alanda Dijital Pazarlama & SEO alanında hizmet veren ZEO Agency bünyesinde 2019 Ekim ayı itibariyle SEO Analyst olarak görev almaktadır.

Ayrıca eski adı Adtorium olan Samsun’daki ADT Bilişim’de 2016 ila 2019 yılları arasında 3 sene boyunca SEO Uzmanı olarak çalışmıştır. Şirketin geliştirdiği Eltiya e-tiaret yazılımının SEO ve Dijital Pazarlama uygulamalarında ve geliştirmelerinde birçok konuda aktif olarak rol almıştır.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İstatistik bölümü mezunudur. Yaklaşık 5 sene futbol hakemliği yapmıştır. (Bknz: TFF) SEO’da E-ticaret, sektörel hizmet siteleri ve Google News ile ilgili çeşitli basın yayın kuruluşlarına profeyonel anlamda danışmanlık sağlamaktadır. Askerlik görevini kısa dönem (6 ay) Bursa’da tamamlamıştır.

Off Page, On Page, Teknik ve Local SEO alanlarındaki arama motoru optimizasyonu çalışmalarını sürdürmektedir. Çok farklı sektörlerden çeşitli markalara SEO danışmanlığı ile beraber dijital pazarlama eğitimleri vermektedir. Ayrıca yapısal verilerle uğraşmayı çok sevmektedir. SEO’nun yanı sıra ayrıca Google alışveriş reklamları gibi sertifikaya sahip Google Ads uzmanlığı da yapmaktadır.

samet-ozsuleyman-google
ABD’de Google Ofisinden 😉

Google tarafından düzenlenen 2017’de Dublin TC Summit ve 2018’de San Fransisco Product Experts Summit etkinliklerine katılmıştır.

john-muller
John Muller ile 🙂

SEO’da daha iyi raporlamalar sunmak ve istatistiksel hesaplamalarını sürdürmek adına boş zamanlarında R Project ile ilgilenmektedir. ZEO’da çalışmaya başladıktan sonra İstanbul ile ilgili tarihi birçok yeri de merak edip gezmektedir.

7 Mayıs 2019 tarihinden itibaren sametce.com olan alan adını da bu siteye yönlendirerek paylaşımlarını sametozsuleyman.com.tr adresinden sürdürmektedir.

Ne kadar resmi yazdım değil mi :=)

Referanslar

Daha önceden veya aktif olarak çalıştığı bazı siteler;

Bu referansların yanı sıra sadece Local SEO ve On-Page SEO çalışmalarını yürüttüğüm siteler de bulunuyor.

Dış Bağlantılar;

Yararlı Olabilecek Videolar;

Sunumlar

Medium