Samet Özsüleyman Kimdir?

Samet ÖZSÜLEYMAN

SEO Uzmanı Samet Özsüleyman

Meslek: SEO Team Lead
Çalıştığı Kurum ZEO Agency
Okulu: Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, İstatistik Bölümü
Doğum Yeri ve Tarihi Samsun, Türkiye (Ocak, 1993)

Samet Özsüleyman (d. Ocak 1993, Samsun), ulusal ve uluslararası alanda Dijital Pazarlama & SEO alanında hizmet veren ZEO Agency bünyesinde SEO Team Lead olarak görev almaktadır.

Ayrıca eski adı Adtorium olan Samsun’daki ADT Bilişim’de 2016 ila 2019 yılları arasında 3 sene boyunca SEO Uzmanı olarak çalışmıştır. Şirketin geliştirdiği Eltiya e-ticaret yazılımının SEO ve Dijital Pazarlama uygulamalarında ve geliştirmelerinde birçok konuda aktif olarak rol almıştır.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İstatistik bölümü mezunudur. Yaklaşık 5 sene futbol hakemliği yapmıştır. (Bknz: TFF) SEO’da E-ticaret, sektörel hizmet siteleri ve Google News ile ilgili çeşitli basın yayın kuruluşlarına profeyonel anlamda danışmanlık sağlamaktadır. Askerlik görevini kısa dönem (6 ay) Bursa’da tamamlamıştır. 2019 Ekim ayında ZEO ailesine SEO Analyst olarak katılmıştır. 1 Mayıs 2020 itibariyle de SEO Executive pozisyonuna terfi etmiştir. Mayıs 2021 itibariyle de SEO Team Lead olarak çalışmalarını sürdürmektedir.  Zaman zaman da kurumlara/kuruluşlara SEO eğitimi vermektedir. Ekip içinde Scrum Master görevi de yapmıştır.

Off Page, On Page, Teknik ve Local SEO alanlarındaki arama motoru optimizasyonu çalışmalarını sürdürmektedir. Çok farklı sektörlerden çeşitli markalara SEO danışmanlığı ile beraber dijital pazarlama eğitimleri vermektedir. Ayrıca yapısal verilerle uğraşmayı çok sevmektedir. SEO’nun yanı sıra Google alışveriş reklamları gibi sertifikaya sahip Google Ads uzmanlığı da yapmıştır. App Store Optimization (ASO) konularında da çalışmalarını sürdürmektedir.

UK Search Awards 2020 – Ajansspor.com ile “Best Low Budget Campaign” ve EU Search Awards 2021 – Decathlon.com.tr ile “Best Use of Search – Retail/Ecommerce” kategorilerinde shortliste kalmıştır.

samet-ozsuleyman-google
ABD’de Google Ofisinden 😉

Google tarafından düzenlenen 2017’de Dublin TC Summit ve 2018’de San Fransisco Product Experts Summit etkinliklerine katılmıştır.

john-muller
John Mueller ile 🙂

SEO’da daha iyi raporlamalar sunmak ve istatistiksel hesaplamalarını sürdürmek adına boş zamanlarında R Project ile ilgilenmektedir. ZEO’da çalışmaya başladıktan sonra İstanbul ile ilgili tarihi birçok yeri de merak edip gezmektedir.

Ne kadar resmi yazdım değil mi :=)

Dış Bağlantılar;

Yararlı Olabilecek Videolar;

Sunumlar

Medium