Tayland Seyahat Sağlık Sigortası – Gezi İçin Tıbbi Bilgiler

» » Tayland Seyahat Sağlık Sigortası – Gezi İçin Tıbbi Bilgiler

3 dakikada okuyabilirsiniz

tayland-tibbi-oneriler

İlk Tayland ziyaretimde 20 günlük süre için açıkçası aklıma hiç gelmediği için seyahat sağlık sigortası yaptırmamıştım. Sizlere önerim her zaman tedbir olması için Tayland seyahatinizi kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmanız. Ne zaman başımıza ne geleceğini bilemeyiz, bu yüzden öneriyorum. Ayrıca Tayland’da motorsiklet kullanımı biraz zor olabileceği olası sakatlanmalara da önlem almış olursunuz.

Tayland Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Birçok sigorta şirketinin uygulamalarında bu işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz. Ücret olarak ve kapsadığı tedavilere bakarak bana en uygun olanı bulup seyahat sigortamı yaptırdım ve poliçemi oluşturdum. Aşağıda poliçeyi görebilirsiniz:

tayland-seyahat-saglik-sigortasi
Tayland’a gitmeden önce yaptırdığım seyahat sağlık sigortası.

Hatta isterseniz öncesinde teklifte almak isteyebilirsiniz. Güncel kur değişimleri yüzünden spesifik sigorta fiyatı vermek doğru olmayabilir. Her teklifin, “Teklif Geçerlilik Tarihi” kısmına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Tayland Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Tayland seyahatini kapsayan standart COVID-19 tedavilerini de içeren poliçe fiyatları ortalama olarak günlük 1-2$’dan başlamaktadır. Elbette bu durum firmaya göre değişkenlik gösterebilir.

Tayland’a Girişte Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Hayır, Tayland’da Türk vatandaşlarından Seyahat Sağlık Sigortası istenilmemektedir. (Kaynak)

Bu makalenin amacı sizi korkutmak veya yersiz endişeler uyandırmak değil. Bunun yerine, Tayland’a seyahat ettiğinizde hastalanma veya başka sağlık sorunları yaşama konusunda endişelenmeden harika bir seyahat geçirmenize yardımcı olmaktır. Zaten ben de doktor değilim 🙂

Tayland Seyahati İle İlgili Tıbbi Öneriler

Tayland’a sadece iki haftalık veya daha uzun süreli bir gezi yapmayı düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki yönergelere çok dikkat edin ve bunları takip etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Zenginlik, güzellik ve benzersizlik açısından Tayland’ın sunduğu her şeyin tadını çıkarırken aynı zamanda kendi ülkenize döndüğünüzde güvende olacağınızdan emin olacaksınız.

Tayland’a Gitmeden Önce Aşı

Tayland’a gitmeden önce hepatit A ve tifo aşılarını yaptırmak önemlidir. Tayland’da dövme, diş tedavisi, piercing veya başka birinin kanıyla temas etme olasılığınız varsa hepatit B aşısı olabilirsiniz. Mayıs’tan Ekim’e kadar olan yağışlı mevsimde Tayland’da seyahat etmek istiyorsanız Japon ensefaliti aşısı da yaptırabilirsiniz. Kırsal bölgeleri veya Chiang Mai çevresindeki bölgeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız bu aşı önemli olabilir. Son tetanoz aşınızın üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçtiyse tekrar yaptırmak bir seçenek olabilir.

Bangkok’ta bulabileceğiniz sağlık önlemleri yüksek otelleri & hostelleri aşağıdan seçebilirsiniz:


Booking.com

Sinekler

Sıtma, Tayland’daki en yaygın ve potansiyel olarak ölümcül hastalıklardan biridir, bu yüzden ona yakalanmamak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Uzak kırsal veya kabile köylerinde durmayı planlıyorsanız hastalanmamak için çok dikkatli olmalısınız.

Sıtma, özellikle geceleri meydana gelen sivrisinek ısırıkları ile yayılır. Tayland’a uçmadan önce yolculuktan önce sıtmaya karşı ilaç alınması şiddetle tavsiye edilir.

Dang humması, sivrisinek ısırığıyla yayılabilen ve sağlığınızı ciddi derecede etkileyebili. Tayland’ın batı kesimlerinde daha yaygındır. Sivrisinek tarafından ısırılmamak için en iyi yol, özel bir krem ​​kullanmak ve uzun giysiler giymek gibi önlemler almaktır.

Tayland gezisi öncesinde sizler için oluşturduğum şuradaki krem ve sprey listesine mutlaka göz atın. Özellikle çocuklarınıza özel bu spreylere göz atmanızı öneririm:

tayland-sinek-kovucu
Satın almak için tıklayabilirsiniz.

Aynı zamanda Tayland’da musluktan su içmemeye özen gösterin. Bir yerden su içerseniz de içtiğiniz suyun ve yediğiniz yemeğin ne kadar temiz olduğuna da dikkat edin.

Tayland’da Eczaneler

İsterseniz eczanede de tedavi olabilirsiniz. Birçok eczacı İngilizce bildiği için size tıbbi tavsiye verebilir. Eczanelerin çoğu genellikle haftanın 7 günü açıktır (Pazar günleri sınırlı saatler). Bazı ilaçları ya da hapları reçeteye gerek duymadan doğrudan eczaneden satın alabilirsiniz.

Tayland’da hastalanma riski var mı?

Elbette her zaman hastalanma riskiniz bulunuyor. Tayland’dayken hastalanmak, yiyecek ve içeceklerin vücudunuz için yeni olması nedeniyle birçok turist için yaygın bir durumdur. Hastalanmak eğlenmemek için bir sebep değil, birçok sağlık kuruluşuna hastalandığınızda başvurabilirsiniz.

Tayland Hastaneleri ve Tıp Merkezleri

Tayland’da özellikle büyük şehirlerinde sizi kabul edebilecek iyi hastaneler ve tıbbi tesisler bulabileceksiniz. Önemli tesis bilgiler:

Bangkok Hastanesi

Adres: New Petchabury Road. Soi Soonvijai

Yol tarifi için tıklayın.

Bumrungrad Hastanesi (burası üst düzey bir özel hastanedir)

Adres: 33 Sukhumvit 3 (Soi Nana)

Yol tarifi için tıklayın.

BNH Hospital

Adres: 9/1, Convent Road, Silom Bangkok 10500, Tayland

Yol tarifi için tıklayın.

Chiang Mai Ram Hastanesi

Adres: Bunrueang Rit Rd 8, Tambon Su Thep

Yol tarifi için tıklayın.

*Bu makaledeki öneriler, bir profesyonelin tıbbi tavsiyesinin yerine geçmez. Ayrıca, farklı tıbbi tesisler hakkında bilgi verilmiş olması, hiçbir şekilde bu tesislerin herhangi birinin veya bu tesislerde verilebilecek bakım düzeyinin önerildiği anlamına gelmez.

Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.
Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir