Thai Airways Uçuş Deneyimim: İstanbul – Bangkok

» » Thai Airways Uçuş Deneyimim: İstanbul – Bangkok

2 dakikada okuyabilirsiniz

thai-airways-ucusum

Thai Airways İstanbul – Bangkok arası uçuşlara ilk başladığında biletimi Songkran zamanı için almıştım. Uçuşlar daha çok yeni olduğu için hem tecrübelerimi size anlatmak hem de görüşlerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle Thai Airways mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Bu sayede online check-in ve diğer yolcu detaylarını hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Biletleme yaparken de örneğin ek bagaj isterseniz mutlaka önceden ödemesini yapın. Havalimanında bir şekilde hallederim diye düşünmeyin, özellikle aktarma uçuşlarda bagajınız uygun değilse büyük problem olabilir.

Thai Airways Online Check-in Ne Zaman Açılıyor?

Uçuşa son 24 saat kala mobil uygulamada check-in işlemi yapabilirsiniz. Zaten uygulama otomatik olarak son 3 saat kaldı gibisinden ekranda gösteriyor.

Fiyatlandırmada dikkatimi çeken konu, uçuş değişikliği ücretinin diğer havayollarına göre biraz fazla ücret olmasıydı. Belki de her uçuşta ve tarihte değişkenlik gösteriyordur bu kısmı bilemiyorum; ama yine de belirtmek istedim.

Thai Airways ile Bangkok Uçuşum

İstanbul Havalimanında K29’a giderek önce çantamı bagaja verdim. İşlemlerimi hızlıca hallettiler zaten hiç sorun olmadı. Ardından e-pasaport kısmından Türk vatandaşı olduğum için çok hızlı bir şekilde geçtim.

istanbul-airport-thai-airways
Thai Airways İstanbul

Uçak, 3-3-3 şeklinde koltuklara sahipti ön kısımda da Business Class’a ayrılmıştı. Çok kalabalık olmadığı için uçağa hızlı bir şekilde girdim ve koltuğuma oturdum. Bu arada hosteslerin kıyafetlerine bayıldım! Tam bir Tayland kültürünü yansıtıyorlar ve gülümsemeleri ile zaten resmen Tayland’a daha uçakta hazırlanıyorsunuz. Tayca selamlamaları zaten hemen duymaya başlıyorsunuz.

thai-airways-hostesi
Thai Airways hostesi.

Benim koltuk numaram 37J idi en sağda ortadaki koltuğa denk geliyordu; ancak zaten uçak boş olduğu için yanımdaki yolcu başka koltuğa geçince ben de koridor kenarına geçtim. Yani koltuklar boş olunca geçebilirsiniz sıkıntı olmuyor.

thai-airway-servisi-baslarken
Thai Airways servisi başlıyor.

Uçağa ilk bindiğinizde 1-2 saat gerçekten çok soğuk olabilir. Bunun için de ufak bir battaniye veriyorlar bunu kullanabilirsiniz Ekranlarda Türkçe film seçeneği yok, İngilizce ve diğer global dillerdeki film seçenekleri ile film keyfini yaşayabilirsiniz.

thai-airways-ucak-ici-eglence
Thai Airways uçak içi eğlence sisteminden görünüm.

Yemekler

Uçağa ilk girişte ve inişe 2 saat kala 2 defa yemek servisi yapıldı. THY ile ortak uçuş olduğu için yemekler de sorun olmayacaktır. Sabah kahvaltısı için verdikleri yemeğin içindeki sosis domuz eti barındırmıyor. Bu hassasiyeti olanlar için belirtmek istedim. Ayrıca zeytin yiyeme gibi alerjiniz varsa da zeytinli poğaça verildi bilginiz olsun.

thai-airways-sabah-kahvaltisi
Thai Airways sabah kahvaltısı.
Thai Airways akşam yemeği.
Thai Airways akşam yemeği.

Hostesler ara ara sürekli su servisi de yaptığı için susuzluk çekmezsiniz, bol bol içebilirsiniz.

Uçakta Priz Var mı?

Evet, koltukların altında laptop ya da telefonunuzu şarj edebilmeniz için prizler bulunmaktadır.

Özetle Thai Airways ile ilk uçuşum sorunsuz oldu ve hiçbir şikayetim yok diyebilirim. Sadece belki Türkçe destek hattı vs gelecekte olursa insanlar daha fazla güven duyabilir diye düşünüyorum. O zaman where is next destination diyor ve yazımı sonlandırıyorum.

Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.
Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir