Ziyaret Edebileceğiniz En Güzel 10 Tayland Adası

» » Ziyaret Edebileceğiniz En Güzel 10 Tayland Adası

5 dakikada okuyabilirsiniz

tayland-adalari

Tayland; tropik iklimi, çok sayıda büyüleyici plajı ve adaları ile her yıl binlerce turisti ülkesine çekmektedir. Ben de sizler için ziyaret edebileceğiniz hatta önerdiğim turistik adalardan birisinin adının benim adımla aynı olması yüzünden listeye alırken torpil geçmediğim adaları bu yazıda bir araya getirdim 🙂

Tayland’da Kaç Ada Var?

Tayland’da 1430 ada bulunmaktadır.

Adalara gezi planı yaparken yağmurlu sezona denk geldiyseniz muson yağmurlarını da dikkate almanızı öneririm. Bazı adalarda çok fazla yağış görebilirsiniz. Tayland tatil adalarının isimleri birbirine çok benzeyebilir lütfen rezervasyonlarınızda bunlara dikkat edin. Ayrıca her adada gerçekten çok detay var arkadaşlar yani benim burada anlattıklarım sadece %1 gibi düşünebilirsiniz. Aşağıda Tayland’ın en turistik adalarının isimlerini bulabilirsiniz:

1. Koh Samet

Evet evet yanlış duymadınız Koh Samet adası! Koh Samet, küçük ama güzel bir adadır ve dinlendirici bir tatil arayanlar için mükemmeldir. Plajlar nefes çok güzeldir ve hava genellikle güneşlidir. Adada birkaç restoranın yanı sıra birkaç küçük yerel dükkan da bulunmaktadır. Koh Samet’te denenecek bazı harika yiyecekler arasında Tayland yemekleri yazısında anlattığım birçok yemeği tadabilirsiniz.

koh-samet-adasi
Koh Samet adası.

Koh Samet Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

Koh Samet adasına gitmek için aşağıdaki seçenekleri düşünebilirsiniz:

2. Koh Tao

Daha farklı etkinlikler arıyorsanız, Koh Tao’ya gitmeyi düşünebilirsiniz. Koh Tao, dalış ve şnorkelli yüzme için harika bir yerdir ve ada ayrıca bazı mercan resiflerine de ev sahipliği yapmaktadır. Deneyimli ya da deneyimsiz birçok yüzücü burada dalış yapmaktadır.

Adada çok sayıda dalış okulu bulunduğundan, Koh Tao tüplü dalış yapmayı öğrenmek için harika bir yerdir. Burada ayrıca PADI sertifikası alabilirsiniz. Adada taksi veya motosikletle gezinmek oldukça kolaydır. Diğer adalara göre parti yapan turistlerin daha az kaldığı adalardan birisidir, yani biraz daha kafa dinlemek için gidilebilecek adalardan birisi.

Koh Tao
Koh Tao

Ko Tao Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

Ko Tao Yapılabilecek Etkinlikler

3. Koh Chang

Koh Chang, Tayland’daki en büyük adadır ve bazı güzel kumsallara, ormanlara ve kristal berraklığındaki denize ev sahipliği yapar.
Plajlar çok güzel ve keşfedilecek harika yürüyüş parkurları da var. Ayrıca kano ve yüzme gibi bir dizi başka aktivite de bulunmaktadır. Bir parti adası arıyorsanız, Koh Chang size göre bir yer olmayabilir.

Koh Chang
Koh Chang

Koh Chang Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

Koh Chang Yapılabilecek Etkinlikler ve Ulaşım

4. Koh Samui

Koh Samui, en popüler Tayland adalarından biridir. Lüks tatil köyleri, beyaz kumlu plajları ve hem karada hem de denizde çok sayıda aktivite yapabilirsiniz. Plajları da çok güzel olan bu adada alışveriş ve gece hayatı arayanlar için güzel bir seçim olabilir.

Koh Samui
Koh Samui

Koh Samui Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

Koh Samui Adasında Yapabileceğiniz Aktiviteler

5. Koh Phayam

Ranong sahilinin açıklarında ve Burma sınırına yakın bir ada olan Koh Phayam, sizi eski Tayland’a geri götüren bir ada. Kauçuk tarlaları ve ormanlar arasındaki engebeli yollarda yürüyüş yapın ya da sadece güneş ışığında bir hamakta dinlenin. Adada bazen 24 saat elektrik almakta zorlanabilirsiniz. Doğal ve sade bir ada arayanlar için iyi bir tercih olabilir.

Koh Phayam
Koh Phayam

Koh Phayam Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

6. Koh Similan

Andaman Denizi’nde bulunan Koh Similan, Similan Adaları‘nın en büyüğüdür. Ada, büyüleyici bir dizi kuş yaşamına da ev sahipliği yapıyor ve gün batımı manzaralarının çok iyi olduğunu söylemek isterim. Plaj ve yüzme için yine alternatif adalarınız arasına yazabilirsiniz.

koh-similian
koh similian

7. Koh Yao Yai

Koh Yao Yai adası, görkemli kumsallar ile kanoyla mangrovlar arasından adayı keşfetmek için mükemmel tercih olabilir. Köyler büyük ölçüde geleneksel ahşap evlerden oluşur ve eski Tayland kültürü ile yaşamının izlerini taşır.

Koh Yao Yai
Koh Yao Yai

Koh Yao Yai Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

8. Koh Yao Noi

Tayland’ın genellikle balayı çiftlerine özel adası olarak biliyor. Tatil köyleri, muhteşem havuzları ve gösterişli odaları ile çok güzel bir adadır. Hala eski geleneklere göre yaşayan bir çiftçiler de adada yaşamaktadır. Altın rengindeki kumlar, koylarla beraber kaya tırmanışı ve kano için harika bir tercih olabilir.

Koh Yao Noi
Koh Yao Noi

Koh Yao Noi Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

9. Koh Phangan

Tayland Körfezi’ndeki Koh Phangan , Tayland’ın en popüler parti adası olarak bilinir. Sadece parti değil ada mükemmel bir doğaya da sahiptir. Fool moon partiler adanın vazgeçilmezidir.

Koh Phangan
Koh Phangan

Koh Phangan Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

Koh Phangan Yapılabilecek Etkinlikler

10. Koh Munnork

Rayong kıyılarındaki özel bir Tayland adası olan Koh Munnork, gerçekten özel bir deneyim istiyorsanız gidilecek yer. Adaya gidip gelmenin tek yolu özel tekne. Biraz lüks Tayland ada tatili arıyorsanız burayı deneyebilirsiniz.

Koh Munnork
Koh Munnork

Koh Munnork Adasında Kalabileceğiniz En Uygun OtellerBooking.com

Örneğin 15 günlük bir Tayland gezi planınız varsa hepsini tek bir adada harcamanızı önermem. Diğer adalara da gezerek birçok adada deneyim yaşayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok fazla ada var ve seçeneklerimiz çok fazla 🙂 Yazıda belirttiğin adalarda haricinde Koh Jum, Koh Lanta ve Koh Muk gibi daha onlarca güzel turistik ada var. Ben bildiklerimi sizlere aktarmak istedim.

Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.
Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir