Phuket’in En İyi 10 Plajı

» » Phuket’in En İyi 10 Plajı

2 dakikada okuyabilirsiniz

phuket-plajlari

Phuket’te kartpostallardaki gibi mükemmel plaj tatilleri mi istiyorsunuz? Tayland’ın gözde adası, Andaman Denizi’nin sıcak ve sakin sularında mükemmel bir konuma sahiptir ve ülkenin en ikonik plajlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu plajların çoğunu, adanın birçok lüks sahil kısmında bulacaksınız. Yazıda ayrıca daha az bilinen en güzel Phuket plajlarını da eklemek istedim.

1. Kata Beach

Hilal şeklinde görünen bu plaj, güzel sörf yapma imkanları nedeniyle de Phuket’in en popüler plajlarından biridir. Mayıs’tan Kasım’a kadar muson yağmurları dalgaları sörf için çok uygun hale getiriyor. Ayrıca güneyde plaja doğrudan erişim sağlayan birkaç büyük otel bulabilirsiniz.

Kata Beach Phuket
Kata Beach Phuket

2. Laem Singh Beach

Phuket’te özel ve biraz lüks bir tatil arıyorsanız Laem Singh seçimi yapabilirsiniz. Buraya yalnızca tekneyle ulaşılabilir. Bu sayede daha gitmeden macera dolu anlar başlamış oluyor. Bu plajda kalabalıktan uzak ve bozulmamış beyaz kumlara sahip plajı görebilirisiniz. Kamala veya Surin’den kalkan uzun teknelerin sefer saatlerine bakıpta gidebilirsiniz.

Laem Singh Beach
Laem Singh Beach

3. Mai Khao Beach

Patong’dan yaklaşık bir saatlik uzaklıkta ve Phuket’in daha yoğun yerlerinden uzakta bulunan Mai Khao plajı, tropik güneşin altında huzur ve sessizlik sunuyor. Mai Khao bölgesi boyunca çok sayıda mükemmel beş yıldızlı otel açıldı ve bu oteller burayı tatilinize ara vermek için konforlu yer haline getirdi. Ayrıca burada kaplumbağaları korumak için de yoğun çaba sarf edilmektedir.

Mai Khao Beach
Mai Khao BeachBooking.com

4. Bang Tao Beach

Bang Tao, yerel halk arasında oldukça popüler plajlardan birisidir. Surin’de popüler retoranların kapanmaya başlamasından sonra Bang Tao, bölgenin en sevilen plajı haline gelmeye başladı. Plajda ilginç barlar, restoranlar ve oteller arasından seçim yapabilirsiniz.

Bang Tao Beach
Bang Tao Beach

5. Kata Noi Beach

Hemen kuzeydeki Kata Plajı’nın yakınında olan Noi, Katathani Resort sayesinde Phuket’in en temiz plajlarından birisi olmayı başarmıştır. Plaj, denize doğru hafifçe eğimli olup yumuşak altın rengi kumdan oluşmaktadır. Benim en sevdiğim plajlardan birisiydi. Güney kısmı şnorkelle yüzmeye son derece uygundur. Biraz daha sessiz ve rahatlatıcı bir Phuket plajı istiyorsanız Kata Noi tam size göre.

Kata Noi Beach
Kata Noi Beach

6. Nai Harn

Bu plaj, çevresinin neredeyse hiç gelişme olmaması nedeniyle diğer plajlara göre daha sade ve doğal bir his vermektedir. Bir tapınağın yanı sıra bazı Tayland sokak lezzetleri, barları ve kafeler bulunmaktadır. Ayrıca piknik yapmak için de değerlendirebilirsiniz.

nai-harn-beach
Nai harn beach

7. Nai Yang Beach

Nai Yang Plajı, alçaktan uçan uçakların harika fotoğraflarını çekebileceğiniz bir konum olarak ünlüdür. Havalimanına yakın olması nedeniyle o meşhur fotoğrafları burada çekebilirsiniz.

Nai Yang beach
Nai Yang beach

8. Kamala Beach

Kamala plajı, Phuket’in batı kıyısında kuzey-güney yönünde uzanıyor. Havanın kötü olduğu en zorlu günlerde bile akıntıların çok daha sakin olduğunu göreceksiniz ve yüzmek mükemmel bir seçenektir. Daha sığ alanları diğer plajlara göre fazladır. Küçük çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği bir plajdır.

Kamala Beach
Kamala Beach

9. Ao Yon

Phuket’in doğu kıyısındaki sessiz ve mütevazı bir kumsal olan Ao Yon, ailenizle birlikte dinlenmek ve güneşi yakalamak için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Bu plajda, hafif bir şeyler atıştırabileceğiniz ve hatta plajı beğenirseniz konaklamanızı uzatabileceğiniz The Cove oteli de dahil olmak üzere kıyı boyunca uzanan çeşitli küçük barlar ve restoranlar bulabilirsiniz.

Ao Yon Beach
Ao Yon Beach

10. Ya Nui

Ya Nui plajı, Phuket’in güney ucunda büyüleyici bir koydur. Burası şnorkelle yüzmek, güneşlenmek ve güneşin tadını çıkarmak için harika bir plajdır. Güneşli havada motosiklet yolculuğu ile bu küçük cennet parçası plaja ulaşabilirsiniz.

Ya Nui
Ya Nui

Aklıma gelen Phuket’in en iyi plajlarını sizler için listeledim, umarım faydalı olmuşumdur.

Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.
Samet Özsüleyman Samet Özsüleyman, ZEO'da SEO Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İstatistikçi olan Samet; sıcak çikolatayı, yapısal verileri ve tarihi çok sevip, strateji oyunlarına bayılır. Ayrıca Tayland'ı çok sevmektedir :) 14 Nisan'dan itibaren Tayland'dayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir